ЛЬВІВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ВОСКРЕСІННЯ

Lviv Academic Theatre Voskresinnia
Home
 
   

 

 

 

 

NEWSLETTER /Інформаційний бюлетень

Замовити репертуар

 

 

 

 

 

   

    Репертуар Вистави Золотий Лев Історія театру KолективDownload file  Партнери театруКонтакти 

 

     

ЛЬВІВСЬКИЙ  AКАДЕМІЧНИЙ ДУХОВНИЙ TЕАТР ВОСКРЕСІННЯ

 

Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської Ради

 

 

     

 

Львівський академічний духовний театр “Воскресіння” був заснований у 1990 році режисером Ярославом Федоришиним, який закінчив Харківський інститут театрального мистецтва ім.. І.Котляревського в класі Всеволода Цвєткова та Московський Державний інститут театрального мистецтва в класі Анатолія Ефроса та групою акторів, які були запрошені в театр з різних театрів України.  19 грудня 1990 року театр вийшов на суд глядача з новою роботою "Чудо Св. Отця Миколая над Половчином" С. Перського. Це була дипломна робота Ярослава Федоришина. Вистава отримала несподіваний успіх. З цією виставою театр обїздив багато місць, навіть такі, як віддалене село Турківського району, де ніколи не бував театр.Потім було "Благовіщення Марії" П. Клоделя, коли актори ледь не півсвіту підняли на ноги, поки отримали переклад Віри Вовк. Першою на Українській сцені була і "Юдита" Ф.-Х. Геббеля, "Каїн" Д. Байрона, "Гірські Велетні" Л. Піранделло. Одні з перших вистав ще 1991 року театр повіз на Міжнародний театральний фестиваль до Ченстохови (Польща). Митці заприязнилися з українським Фондом св. Володимира Великого, який очолює професор Володимир Мокрий. За його сприяння "Воскресіння" запросили до Кракова. Це був перший прорив у світ.Театр „Воскресіння” – це завжди експеримент на сцені і несподіванка 

 

для глядача,тому він має своїх прихильників у різних містах України та за кордоном. "Воскресіння" ставить такі вистави, які ніколи не йшли на українській сцені. Це правило стало традицією театру. Завдяки цьому він має успіх. За короткий час театр завоював прихильність публіки та театральної критики послідовним пошуком виразної театральної мови і конкретної сценічної форми. Відкриваючи українському глядачеві світову драматургію, яка ніколи не бачила світло рампи на Україні, театр крок за кроком розширює театральне світосприйняття публіки та актора. У театральних пошуках "Воскресіння" поєднались традиції психологічного театру та пошуки сучасних театральних форм.З 1992 року на базі театру “Воскресіння” відновлюється театральний фестиваль “Золотий Лев”. В 1994 році цей фестиваль набуває статусу Міжнародного і на сьогоднішній день являється одним з найяскравіших театральних форумів України.На сьогоднішній день театр «Воскресіння» - це один з найяскравіших колективів України, який грає 190 вистав на рік, з них 50-60 вистав – в різних країнах світу. Театр працює як на сцені, так і на вулиці. Вуличні вистави зачаровують своєю атмосферою, акторською грою та різноманітними ефектами, які впливають на глядача і заставляють його задуматись над тим прекрасним, що існує в нас і поза нами.Театр „Воскресіння” є членом міжнародного європейського мітингу (IETM) і асоціації міжнародних театральних фестивалів (IFEA).

     
     
 
   

 

Шановні друзі!

Прийміть найщиріші вітання з 20-річчям творчої діяльності Львівського академічного духовного театру «Воскресіння».Ви зберігаєте традиції українського сценічного мистецтва та постійно ведете пошук нових форм театрально-художньої виразності на основі синтезу досягнень світового театру.Театр «Воскресіння» став засновником міжнародного театрального фестивалю «Золотий Лев», який є членом Європейського Театрального Форуму (ІЕТМ) та Асоціації Міжнародних Фестивалів (IFEA).Впевнений, ваш театр чекає попереду ще не один злет, а ваша плідна діяльність і в подальшому буде сприяти становленню України в єдиному європейському та світовому театральному просторі. Хочу висловити вдячність колективу театру за натхненну працю та побажати подальших успіхів, наснаги та творчого горіння, здійснення найсміливіших театральних проектів.

Міністр культури України  М.А.Кулиняк

  Узнали 20 лет назад
мы радостную весть:
Она повергла всех нас в обалдение
Театр в мире есть, театр в мире есть,
На свете есть театр «Воскресиння»

Его спектакли позабыть никак, никак нельзя,
Живет в нем, без сомненья, вдохновенье,
Театр есть, друзья, театр есть, друзья,
Театр под названьем «Воскресиння»!

Да здравствует все светлое! Да сгинет мразь и мрак!
И с ним ложь, пусть даже во спасение!
И никогда свой флаг, ни перед кем свой флаг
Не спустит ваш театр «Воскресиння»!
Л. Либет, 20.12.2011 г

Л. Либет, 20.12.2011 г.

 

 

 

 

 

Театр неодноразово брав і бере участь у міжнародних найпрестижніших театральних фестивалях світу:

1991

 

Міжнародний театральний фестиваль у м. Вроцлав (Польща)

1992

 

Сербські театральні фестивалі (Югославія)

1994

 

Единбурзький фестиваль Fringe (Шотландія)

1997

 

Міжнародний театральний фестиваль у м. Краків (Польща)

1999

 

Фестиваль Daugavpils (Латвія), фестивалі в Любляні і Маріборі (Словенія) 

2000

 

Міжнародний театральний фестиваль La Strada (Каліш, Польща)

2001

 

Театральний фестиваль в Кишиневі (Молдова), Міжнародні театральні зустрічі (Жешів, Польща)

2002

 

Фестиваль Micro в Дортмунді (Німеччина),

2003

 

Театральні фестивалі в Чісінау, Молдова, Міжнародний театральний вуличний фестиваль в Єдліні Здруї (Польща)

2004

 

Театральний фестиваль Detmold Strassen (Німеччина)

2005

 

Каїрський Міжнародний театральний фестиваль експериментальних театрів (Єгипет), Вуличний театральний фестиваль в Хольцміндені (Німеччина)

2006

 

Фестиваль «Контакт» (Могильов, Білорусія), Міжнародний театральний фестиваль в Лінці (Австрія), Театральний фестиваль під відкритим небом Feta в Гданську (Польща) 

2007

 

Міжнародний театральний фестиваль в Кошицях (Словаччина) , Міжнародний театральний фестиваль чорноморських країн в Трабзоні (Туреччина), Міжнародний театральний фестиваль країн Середнього Сходу «Сусіди» в Любліні (Польща)

2008

 

Міжнародний театральний фестиваль «Москва-місто світу» (Росія),  театральний фестиваль в м. Архангельськ (Росія), Міжнародний театральний фестиваль в Хвачеоні (Пд. Корея)

2009

 

Польські класичні театральні конфронтації в м. Ополє, Міжнародні театральні фестивалі в Валадоліті і Саламанці (Іспанія), Міжнародний театральний фестиваль країн Середнього Сходу «Сусіди» в Любліні (Польща), Замоське Літо Театральне (Замость, Польща), Варшавський вуличний театральний фестиваль (Польща), Празький театральний вуличний фестиваль «За дверима» (Чехія), Каїрський Міжнародний театральний фестиваль експериментальних театрів (Єгипет).

2010

 

Міжнародний театральний фестиваль в Кракові (Польща), Міжнародний театральний вуличний фестиваль в м. Єлена Гура (Польща), Міжнародний театральний фестиваль "Біла Вежа" (Брест, Білорусія), Шекспірівський театральний фестиваль (Єреван, Вірменія), Міжнародний театральний фестиваль «Голоси історії» (Вологда, Росія), Чехівський Міжнародний театральний фестиваль "Меліховська весна" (Серпухов, Росія), Вуличний театральний фестиваль Fermo - Montegranaro (Італія).

2011

 

29 Міжнародний театральний фестиваль FADJR (Тегеран, Іран), VI Східноєвропейський театральний фестиваль "Сусіди " в Любліні (Польща), 14 Міжнародний театральний вуличний фестиваль ANA DESETNICA 2011 в Любляні і Маріборі (Словенія), Міжнародний театральний фестиваль танцю "Ladeckie Ballet Summer" (Ладек Здруй, Польща), Міжнародний театральний фестиваль "Ulica24" (Краків, Польща), Літній фестиваль в Дуелмені (Німеччина), Міжнародний театральний фестиваль La Strada (Бремен, Німеччина), Міжнародний театральний фестиваль Spoffiin (Амерструф), Міжнародний театральний фестиваль "Біла Вежа" (Брест, Білорусія).