О.Пушкін
Режисер Алла Федоришина, Заслужена артистка України
Ролі та виконавці: Моцарт – Володимир Губанов, (Заслужений артист України), Сальєрі – Петро Микитюк, (Заслужений артист України), Нотки – Наталія Лукашонок, Марія Ковалик, Віра Рифяк, Вікторія Жолінська, Наталія Терлецька, Музичний гурт – Микола Хшановський, Юрій Шоробура, Петро Попович, Юрій Олійник.
Ця «маленька трагедія» О.Пушкіна – одне з найвищих досягнень світового мистецтва, єдина з п’єс автора, поставлена за його життя. «Заздрість» – один з варіантів назви цього твору, цієї симфонії любові і смерті.
Загадка – чи отруїв Сальєрі Моцарта? – багато років була однією з найбільших таємниць світової музики.
Сьогодні один одному подивляться в очі Вольфганг Амадей Моцарт (австрійський композитор, автор 10 опер, музикант-віртуоз, якого вважали генієм для всіх віків і для всіх народів, що осягнув саму «сутність мистецтва») та Антоніо Сальєрі (австрійський композитор, найкращий диригент Європи, автор 40 опер, який виховав більше 60-и композиторів і вокалістів, в т.ч. Л.Бетховена, Ф.Шуберта, Ф.Ліста, сина Моцарта Франца Клавера, який більше 25 років жив у Львові).
Театр «Воскресіння» привідкриє містичну завісу таємничості цих музичних велетнів. І допоможуть нам в цьому легенькі нотки великого Маестро, які дарують світу найсвітліші фарби щастя, жива музика і неперевершений талант трьох знаменитих геніїв.
«Моцарт і Сальєрі» на сцені театру «Воскресіння»
Прем’єра музичної феєрії за мотивами однойменної трагедії Олександра Пушкіна в перекладі Івана Франка відбулася 18 грудня
Вистава, яка триває годину і десять хвилин, вмістила в себе історію життя, творчості і загадкової смерті геніального австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Чи справді його старший товариш і, без сумніву талановитий композитор, диригент і педагог Антоніо Сальєрі настільки заздрив таланту Моцарта, що вдався до підступного отруєння?
Принаймні, саме на цьому конфлікті майже два століття тому Олександр Пушкін і побудував свою трагедію «Моцарт і Сальєрі». Хоча жодних доказів цьому немає. Режисерка Алла Федоришина каже, що цей твір дає простір для великої фантазії. «Що таке творення і що таке злодійство? — роздумує вона. — Для мене творення — це Бог, а злодійство — це диявол.
Люди споконвіку борються із тим дияволом і ніяк не можуть його викорінити, тому тема вічна».
Головні ролі у виставі виконують заслужені артисти України Володимир Губанов (Моцарт) і Петро Микитюк (Сальєрі). Експресивно, відверто, переконливо актори передають найменші порухи душі, зміну настроїв своїх персонажів, сумніви, внутрішню боротьбу, переживання і процес творення гармонії — тобто музики. Глядач стає свідком народження великого композитора і на його ж очах, не дописавши свого геніального «Реквієму», Моцарт відходить в інший світ, начебто випивши отруту, яку підсипав у його бокал з вином Сальєрі. Людмила Пуляєва, Високий Замок