Ніч для жінок

ТІЛЬКИ ДЛЯ ДОРОСЛОЇ АУДИТОРІЇ | у виставі використовується ненормативна лексика

Антоні Мак-Картен, Стефан Синклер, Жак Коллар

Режисер постановник  Ярослав Федоришин Засл. діяч мистецтв України
Режисура,сценографія та костюми  Алла Федоришина Засл. артистка Українии.

Дійові особи та виконавці: Веслі Володимир Чухонкін, Грехем Петро Микитюк, (Засл. артист України) , Кевін Олександр Чекмарьов, Баррі Тарас Юричко, Грег Володимир Губанов (Засл. артист України) , Норман Тарас Кіцинюк , Берні Юрій Пилипчук, Гленда Вікторія Жолінська .

Якщо Ваша душа бажає незабутнього та вражаючого дійства, позитивних емоцій, легкого гумору і 100% драйву, найкращим подарунком Вашому доброму настрою буде вистава «Ніч для жінок». Ця п’єса відома світовому глядачеві за багаточисельними постановками, які незмінно б’ють усі рекорди щодо популярності. До речі, в 2001 р. вона була нагороджена вищою театральною премією Франції «Мольєр».
Шестеро безробітних друзів зневірилися в тому, що можуть знайти роботу,-закрився єдиний роботодавець міста – металургійний комбінат. Оголошення в газеті інформує про те, що за вхід в бар, де показують чоловічий стриптиз, кожна дама має викласти 200 доларів. Шалена ідея приходить миттєво… На очах здивованої публіки «робітники від верстату» перетворюються на «аполлонів від стриптизу».      

Як актори «Воскресіння» вчилися танцювати. Голяка...

Що зробити безробітним металургам-невдахам невизначеного віку і непевної зовнішності, яких не поважає ніхто, навіть їхні дружини та діти, щоб змінити своє життя на краще?
Звісно, почати танцювати стриптиз! Переконатися у правильності цього вибору зможе кожен глядач прем’єри вистави Львівського духовного театру “Воскресіння” «Ніч для жінок (Інтегральний стриптиз)”. П’єса Ентоні МакКартена, Симона Сінклера та Жака Коллара стала хітом не лише на театральних сценах Європи та Росії, а й, перевтілившись на кіносценарій, у 1997 році отримала “Оскара” як “Найкращий іноземний фільм”.
«Ніч для жінок», яку на львівській сцені поставив режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Ярослав Федоришин, видалася різноплановою і актуальною. Часом була мов контрастний душ – з різким переходом від холодної вульгарності до душевного тепла, майже постійно кумедною та максимально безпосередньою, іноді поверхневою, та все ж пронизаною глибокими ідеями, які проглядали крізь тіло вистави, як м’язи крізь шкіру професійного стриптизера.
Будні шістьох друзів, колишніх металургів, не відрізняються нічим. Безрезультатні пошуки роботи, знайти яку вже ніхто і не сподівається, перечитування оголошень у газетах, зокрема і в “Високому Замку”, пиво в борг, бійки, розмови ні про що та діагноз, який висить над ними як дамоклів меч: “Нема грошей, нема баб, нема роботи…”.
Навколо них – сміттєвий бак, у якому час від часу зникають то герої, то їхні речі, та безліч коробок з-під пляшок, які трансформуються у стільці, столи, сцену, а у доповненні з відрами і тазиками – у салон краси.

Але випадково прочитане оголошення: “Чоловічий стриптиз. Вхід – 200 доларів”, – змінило життя героїв. Думка про можливість заробити 200 “баксів” за “вертіння задницею перед бабами на сцені” перестала здаватися чоловікам такою вже й безглуздою. І тут починається найцікавіше: моральна дилема, як продатися за гроші і зайнятися цією “порнографією” (так назвав цю затію син одного з героїв), переплітається із суто технічним аспектом – як чоловікам, у яких далеко не аполлонівська фігура, стати професійними стриптизерами? Вони експериментують і приміряють на себе образи ковбоя-басиста, римського імператора, іспанської дівиці чи східної танцівниці… Звертаються по допомогу до колишньої танцівниці Гленди, майже зважуються одягнути плавки із секс-шопу, тренуються в надії накачати свої ніжки-сірники чи зменшити об’єм талії… Такі смішні потуги викликають якщо не регіт, то усмішку від вуха до вуха. Зрештою, для героїв вистави справа не у стриптизі і не в бажанні завоювати жіночу увагу, а в тому, щоб реалізуватися, відчути себе чоловіками, здатними на дії, заробіток грошей, відсутність яких призвела до того, що їх кидають дружини, а діти відмовляються спілкуватися…
Вистава, як, зрештою, й історія, завершується стильним і естетичним стриптизом від “Металобойз”, як назвали себе колишні металурги – Веслі (Володимир Чухонкін), Кевін (Володимир Геляс), Баррі (Тарас Бричко), Грег (Володимир Губанів), Грехем (Петро Микитюк), Норман (Андрій Душний). Це був доволі нестандартний стриптиз – хлопці у костюмах шахтарів із шлангами пожежників ефектно демонстрували свій образ. З кожною каскою, курткою, шлейкою комбінезона новоявлені стриптизери завойовували серця не лише жіночої, а й чоловічої аудиторії…
Оксана ЗЬОБРО Високий Замок 18.03.2009

Хтось очікував побачити справжні й стриптиз – і був дещо розчарований, адже у виставі йдеться лише про спробу безробітних чоловіків підзаробити в якості стриптизерів. Справедливості заради зазначимо: гра акторів викликала неоднозначну оцінку – від майже повного несприйняття до щирих бурхливих оплесків.
http://stopkadr.adrenalin.lutsk.ua

Львівські театрали розширюють межі свого мистецтва.
П’єса “Ніч для жінок”, поставлена театром “Воскресіння” у Львові, викликала неабиякий ажіотаж серед місцевої публіки. Адже один з елементів постановки – чоловічий стриптиз. П’єса розповідає про життя простих британських робітників -шахтарів та металургів, причому в досить неприкрашеному вигляді. Герої постановки багато п’ють, говорять про жінок та матюкаються. Втім, особливо вульгарні вислови режисер забрав.

Ярослав Федоришин (режисер): Вульгарні тексти не несуть нічого в собі хорошого. В нас сьогоднішня молодь розмовляє жахливою мовою. Коли чуєш – особливо від дівчат – то в мене волосся встає дибки. Тут такою мовою в принципі була написана п’єса. Саме стриптизом герої п’єси вирішують заробити легких грошенят. Тож для акторів постановка стала цілком новим досвідом, до якого було непросто звикнути.

Фото: Микола Кметь