ЗОЛОТИЙ ЛЕВ

Історія фестивалю
На даний момент фестиваль «Золотий Лев» – єдиний театральний фестиваль, який концентрує в собі всі театральні тенденції сучасного мистецького прогресу. Фестиваль набрав у Міжнародному театральному середовищі авторитет та формує позитивний міжнародний імідж нашого міста і тим самим сприяє розвитку культурних та туристичних зв’язків України.
Початок фестивалю

Початки фестивалю “Золотий Лев” сягають 1989 р. коли у м. Львові було проведено Всеукраїнський огляд недержавних театрів-студій, які на той час повновладно виникали в Україні на хвилі так званих перебудовчих процесів в Радянській театральній культурі як нові форми театральних труп, шкіл, концепцій, тощо. Свою назву фестиваль отримав у 1992 році вже, як повноцінний фестиваль України. І вже по суті перший “Золотий Лев” виразно сформувався, як фестиваль театрального експерименту. Слово експеримент стало ключовим у концепції фестивалю 1994 р., іменувався першим фестивалем молодіжного експериментального театру. Починаючи з 1996 року він проводиться під девізом “Класика очима експерименту”. За ці роки фестиваль вже знайшов своє місце серед громадськості. До нашого міста з’їжджаються юрби людей з цілої України і Європи – серед них є як прихильники театру, так і просто туристи. Львів, що донедавна асоціювався насамперед з традиціями та історією, стає жвавим культурним центром Європи. Щовечора площа перед Львівською Оперою перетворюється на сцену для безкоштовних театральних вистав і вуличних дійств.

Статус фестивалю

Міжнародний театральний фестиваль “Золотий Лев” є державним плановим фестивалем України, який відбувається що два роки у м. Львові на базі Львівського академічного духовного театру “Воскресіння”.Фестиваль є членом Європейського театрального форуму IETM та асоціації міжнародних фестивалів IFEA. Фестиваль впродовж 23-х років підтримується Міністерством культури України, Міністерством сім’ї та молоді, Львівською обласною Радою, Львівською ЛОДА, Львівською Міською Радою, Театральною спілкою України, а також міжнародними фондами, такими як Німецький Гете інститут, Французький культурний центр, Британська Рада, Польський інститут ім. Адама Міцкевича та посольствами різних країн світу.

Учасники фестивалю

Фестиваль співпрацює з такими відомими європейськими фестивалями як “Бітеф” (Сербія), “Контакт” (Польща), Чеховський фестиваль (Росія), “Нітра” (Словаччина) та багато інших.За час роботи фестивалю “Золотий Лев” в ньому взяли участь понад 4 тис. акторів з Білорусії, Туркменістану, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Молдови, Сербії, Словаччини, Бельгії, Франції, Голландії, Болгарії, Румунії, Угорщини, Росії, Німеччини, Америки, Англії, Киргизстану, Грузії, Республіки Соха, Росії, Австрії та інших держав. Гостями були такі визначні театральні зірки як Ада Роговцева, Донатас Баніоніс, Рімас Тумінас, Роман Віктюк, Данель Ольбрихський, Костянтин Райкін, Валентина Тализіна, Богдан Ступка, Григорій Гладій та багато зарубіжних продюсерів, режисерів та відомих критикі

Роль у житті міста Львів

Фестиваль вносить свіжий струмінь не лише у театральне життя міста, а й цілої України, Європи, дає змогу відчути тенденції розвитку театрального мистецтва та розуміти сучасну мову театральної сцени. За оцінкою Дж. Елсона, Почесного президента Міжнародної асоціації театральних критиків, “фестиваль дає змогу приваблювати до Львова туристів, рекламувати регіон і Україну, а також збагачувати незабутнім культурним досвідом жителів Львова. Фестиваль є ще одним вагомим мотиваційним чинником розвитку туризму і міг би бути привабливим фактом для інвестицій у розвиток туристичної інфраструктури.” Під час фестивалю можна побачити не тільки сценічні вистави, але й великі атракційні вуличні дійства на різних площах старого Львова і вдень, і ввечері. Безперечно, жодного разу не обійшлося без колосального театрального карнавалу, в якому беруть участь артисти із багатьох країн світу.