CUDOWNA PANNA JEDLINA PAMIĘTA O NAS I POMAGA

Ostatnio, każde słowo podziękowania kierowane do pomagających ludzi, przychodzi nam wypowiadać jednocześnie z napływającymi do oczu łzami wdzięczności. 27 lutego b.r. w Jedlinie Zdroju, burmistrz Leszek Orpel zaprosił mieszkańców na Skwer Wolności i skierował prośbę: “Pomóżmy Teatrowi Woskresinnia. Bądźmy razem z Ukrainą”. I kiedy umilkły dźwięki hymnów Polski i Ukrainy, zgromadzeni wokół symbolu trzech filarów władzy, mieszkańcy miasta, na wymieniane przez burmistrza nazwiska aktorów teatru, gromko odpowiadali: “jesteśmy z tobą!”. Na tle niebiesko-żółtych barw zdobiących ściany Urzędu Miasta, zbiórka darów i środków pieniężnych (ofiarowano 8200 zł), stała się aktem solidarności i wsparcia, a mieszkańcy Jedliny potwierdzili, że są ludźmi o wielkich sercach. DZIĘKUJEMY!

Dzięki osobistemu zaangażowaniu burmistrza Leszka Orpla, pracowników Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju i jego dyrektora Wiesława Zalasa, otrzymane łóżka, materace, koce, śpiwory, pościel, ciepła odzież, lekarstwa, żywność , napoje i inne niezbędne rzeczy wyruszyły 2 marca z Jedliny Zdroju do Lwowa. Wczesnym rankiem, 4 marca jedlińskie dary zostały odebrane w teatrze Woskresinnia. Służyć będą nie tylko pracownikom teatru ale również uchodźcom ze wschodu Ukrainy, którzy w teatrze znajdują spokojne miejsce noclegowe, opiekę i jedzenie.

Otrzymywaliśmy po spektaklach prezentowanych w przeszłości w Jedlinie Zdroju wiele gromkich braw. Były one dla nas źródłem radosnej satysfakcji. Dzisiaj my, obdarowani wymiernymi darami, pozostajemy z wielką wdzięcznością we Lwowie i marzymy, by jeszcze w tym roku, móc pokłonić się jedlińskiej publiczności.