PUMUCKL Z TEATRU TABOR POMÓGŁ TEATROWI WOSKRESINNIA

Pewnego pięknego dnia w warsztacie stolarskim gdzieś w Monachium mały chochlik o ognistoczerwonych włosach przykleił się do naczynia z klejem – i stał się widzialny. Przynajmniej dla tego, kto go zobaczył i uwolnił – mistrza stolarskiego Franza Edera, który poznał, kto od dłuższego czasu płatał mu figle… Od tej pory warsztat stolarski stał się nowym domem goblina, a klienci i krewni mistrza Edera stali się ofiarami jego figli.

Pumuckl to jedna z najpopularniejszych postaci niemieckojęzycznej rozrywki, zbuntowany przeciwnik konformizmu, wyrachowania, kunktatorstwu, interesowności.

W minioną niedzielę  13 marca b.r. Theater Tabor Gesnbr przedstawił na scenie Theater Maestro w austriackim Linz sztukę Ellis Kaut pt. Pumuckl i wielki hałas. Dochód ze sprzedaży biletów w wysokości 1000 Euro zespół teatru Tabor przeznaczył na pomoc dla naszego teatru, który w czasie zbrojnej inwazji Federacji Rosyjskiej stał się miejscem tymczasowego pobytu uciekających przed rosyjskimi bombami setek tysięcy niewinnych ludzi.

W tych trudnych chwilach otrzymujemy wymierne wsparcie. Za otrzymaną pomoc serdecznie dziękujemy, w naszej pamięci przetrzymujemy słowa Anatoliya Głuchowa: Cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszym przyjaciołom i kolegom z teatru… miejmy nadzieję, że ten koszmar wkrótce się skończy!

Do zobaczenia we Lwowie, Przyjaciele!

Pumuckl i wielki hałas

Występują  Gudrun Medicus, Paulus Medicus I Claudia Tinta

Scenografia: Paweł Medicus

Kostiumy: Gudrun Medicus/Brigitte Bauer

Reżyseria  Anatoli Głuchow

Teatr Tabor to wolna grupa teatralna z regionu Górnej Austrii, działająca pod kierunkiem rosyjskiego reżysera Anatolija Głuchowa cieszą się uznaniem nie tylko wśród austriackich widzów, ale także w międzynarodowych kręgach teatralnych.

www.theater-tabor.at