ANIOŁOWIE ZSTĘPUJĄ NA ZIEMIĘ

Ani się obejrzeliśmy. Lato minęło a jesień króluje w najlepsze. Jest tez dobra wiadomość. Nadchodzą najpiękniejsze święta. Wkrótce obchodzić będziemy Boże Narodzenie 2023.

Widowisko uliczne Kiedy Aniołowie schodzą na Ziemię zrealizowane zostało w estetyce bożonarodzeniowej szopki i w ubiegłych latach cieszyło się we Lwowie olbrzymim zainteresowaniem. Niestety wojna uniemożliwiła nam prezentację spektaklu na dziedzińcu lwowskiego ratusza.

Miło nam jest że, razem z Aniołami, którzy zstępują na Ziemię, będziemy opowiadać historię Bożego Narodzenia w Polsce – 10 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim i 6 stycznia 2024 roku w Solecznikach na Litwie.

W mediach

Przedstawienie Kiedy Aniołowie schodzą na ziemię, które oglądaliśmy 12 grudnia br. zostało przygotowane i wykonane przez aktorów Lwowskiego Teatru Woskresinnia znanego nam z wieloletnich występów podczas Festiwalu Teatrów Ulicznych. Te jasełka pokazane w estetyce Bożonarodzeniowej szopki z wykorzystaniem środków typowych dla teatru ulicznego: z machinami, szczudłami, efektami ogniowymi i pirotechnicznymi, z kolędami i pastorałkami wprowadzały nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
jedlinazdroj.eu

Boże Narodzenie w Łucku: imponujące przedstawienie teatralne w wykonaniu gości ze Lwowa. Widzowie zobaczyli imponujący karnawał wielkich masek i aktorów na szczudłach. Aktorzy używali również ognia i efektów pirotechnicznych. Maski symbolizowały wizerunki Matki Boskiej, aniołów, Józefa, króla Heroda i innych.
Волинь Post

Kiedy aniołowie schodzą na ziemię – pod takim tytułem odbyło się we Lwowie plenerowe przedstawienie jasełkowe. Aktorzy Teatru Woskresinnia wykorzystując instalacje ogniowe, konstrukcje jeżdżące i gigantyczne maski dali mieszkańcom miasta i odwiedzającym bajkowe poczucie cudu Bożego narodzenia. TV Kanal 5

Spektakl rozpoczął się od karnawału wielkich masek. Maski symbolizują wizerunki Matki Boskiej, aniołów, Józefa, króla Heroda. Aktorzy wykorzystali dwanaście 4-metrowych masek, a także ogień i efekty pirotechniczne. Do występu przyłączył się mer Lwowa Andrij Sadowyj. Bez względu na to, jak trudna jest sytuacja w kraju, chcemy, aby całe miasto poczuło święta. W końcu Nowy Rok i Boże Narodzenie należą do nas i nikt nam tego nie odbierze – powiedział.
Viktor Pavlik, zaxid.net/

Aktorzy wykorzystali 12 czterometrowych masek symbolizujących wizerunki Matki Boskiej, aniołów, Józefa i Marii oraz króla Heroda. (…) W sztuce pojawiają się postacie z szopki – trzej królowie – którzy ogłaszają narodziny Mesjasza. Chłopi i inni ludzie radują się z tej wiadomości, a aniołowie pojawiają się, aby ogłosić dobrą nowinę. Król Herod, otoczony swoimi piekielnymi sługami, zaczyna szukać nowonarodzonego dziecka. Aniołowie torują drogę dla przyjścia Mesjasza. Święty Józef i Maryja z Dzieciątkiem w ramionach pojawiają się przed ludźmi i cały świat się raduje.
Natalka Studnya, photo-lviv.in

Przedstawienia teatralne na Boże Narodzenie. Na dziedzińcu ratusza teatr Woskresinnia zaprezentował imponujące teatralne widowisko z ogniem i efektami piro Kiedy anioły zstepują na ziemię. W tych dniach atrakcję odwiedziło ponad 3,5 tysiąca mieszkańców Lwowa i gości.
Przypomnijmy, że w tradycyjnym przedstawieniu bożonarodzeniowym we Lwowie w rolę aniołów wcielali się alpiniści.

city-adm.lviv.ua

TUTAJ POBIERZ FOLDER INFORMACYJNY O SPEKTAKLU